Med din kunnskap og vår ekspertise, utvikler vi merkevarer som virker.

Tank er et anerkjent og prisvinnende designbyrå med over 20 år i bransjen. Vi er et kreativt og allsidig miljø, bestående av erfarne designere og nye talenter, fordelt på kontorene våre i Oslo, Trondheim og Tromsø.

Våre tre team deler kompetanse, erfaringer, kreative ideer og teknologiforståelse for å oppnå de beste resultatene for kundene våre – i en stadig skiftende verden. Vi har ulik bakgrunn og utdannelse, men deler en felles lidenskap for faget. Flere av oss har styreverv i designbransjen og bidrar som juryleder og jurymedlemmer i designkonkurranser. Vi brenner for en god norsk designutdannelse, har et fast sensorat for NTNU, og holder jevnlig foredrag for studenter.

For oss er god design et resultat av kunnskap, kreativitet og kompromissløst håndverk, og vi bærer med oss en entusiasme og overbevisning om at målrettet design gjør noe positivt i folks hverdag.

Vi leverer helhetlige løsninger innen:

  • Merkevarestrategi og merkearkitektur
  • Logo, visuell identitet, identitetsprogrammer og designsystemer
  • Navneutvikling
  • Design for trykk og digitale flater
  • Illustrasjon og informasjonsgrafikk
  • Webdesign
  • Informasjonsarkitektur
  • Interaksjon- og UX-design
  • Pakningsdesign
  • Design for utstillinger, messer og konferanser


Alt begynner med strategien

De kreative mulighetene er ubegrensede. Det er likevel ikke alt som passer for virksomheten din. Før vi kan starte med designutviklingen, trenger vi en plan for det visuelle arbeidet, og en klar formening om hvem dere er, hvem dere skal nå, og hvilken posisjon dere skal ta i deres markedet.

Hvilket visuelt uttrykk og hvilke designløsninger er riktig for dere? Hva skal til for at dere skal fremstå med særpreg og overbevisning, og oppfattes som relevant og interessant?

Vi gjør posisjonerings- og strategiarbeidet enkelt og kortfattet. Vi skaffer oss nødvendig innsikt, og stiller de riktige spørsmålene, for så å etablere et fundament som kan oversettes til et visuelt språk. I den kreative fasen utforsker vi flere muligheter og sørger for tydelig visualisering av veien som er valgt.

Vi tror samarbeid skaper de beste resultatene og legger opp til at kunde og byrå kan jobbe tett sammen.

Bærekraft

Vi søker alltid de mest miljøvennlige og bærekraftige løsningene. Nå jobber vi utelukkende med leverandører som er svanemerket og med materiell som er miljøsertifisert og/eller har fairtrade-standard. Så langt det er mulig velger vi gjenbruk og resirkulering, og jobber daglig for å forbedre oss på feltet. Vi samarbeider med flere sosiale entrepenører, og har stort utbytte av å jobbe for en litt bedre verden.

Tank har vært sertifisert Miljøfyrtårn siden 2010.

Priser

På vegne av våre kunder har vi stolt hentet mange designpriser opp gjennom årene. Disse omfatter blant annet 14 Doga-priser (tidl. Merket for god design), utallige priser i Visuelt, Årets vakreste bøker og Gullblyanten, samt internasjonale priser som German Design Award, European Design Award og Pentawards.

Monica Kvinge

Monica Kvinge

Partner & daglig leder

monica@tank.no

+47 918 52 722

Ina Brantenberg

Ina Brantenberg

Kreativ leder & partner

ina@tank.no

+47 413 33 170

Daniel Brox Nordmo

Daniel Brox Nordmo

Grafisk designer

daniel@tank.no

+47 482 89 798

Suzanne Svendsen

Suzanne Svendsen

Grafisk designer

suzanne@tank.no

+47 958 56 278

Mari Pünther

Mari Pünther

Grafisk designer

mari@tank.no

+47 938 69 253

Mihail Mihaylov

Mihail Mihaylov

Grafisk designer

mihail@tank.no

+47 413 12 961

Bendik Hattvang Larsen

Bendik Hattvang Larsen

Grafisk designer

bendik@tank.no

+47 980 87 071

Tim Allum Nielsen

Tim Allum Nielsen

Grafisk designer

tim@tank.no

+47 917 03 274

Bjørn Viggo Ottem

Bjørn Viggo Ottem

Grafisk designer & partner

bv@tank.no

+47 413 33 173

Bernt B. Ottem

Bernt B. Ottem

Daglig leder & partner

bernt@tank.no

+47 958 27 631

Espen Eilertsen

Espen Eilertsen

Kreativ leder & partner

ee@tank.no

+47 990 11 045

Espen Sandberg

Espen Sandberg

Designer, utvikler & partner

espen@tank.no

+47 992 57 773

Runar Bergstad

Runar Bergstad

Grafisk designer

runar@tank.no

47+ 910 07 635

Vibeke B. Laastad

Vibeke B. Laastad

Grafisk designer

vibeke@tank.no

+47 905 92 921

Thea Apeland Moen

Thea Apeland Moen

Grafisk designer

thea@tank.no

+47 415 77 179

Siri Selnæs

Siri Selnæs

Kreativ leder & partner

siri@tank.no

47+ 982 57 687

Julian Vedeler

Julian Vedeler

Grafisk designer

julian@tank.no

+47 984 01 463

Live Schille

Live Schille

Grafisk Designer

live@tank.no

+ 47 473 05 429

Mattis Skjevling

Mattis Skjevling

Grafisk designer

mattis@tank.no

+47 468 27 882